Portal gdansk.pl
Gdańsk
Sport
RowerowyGdańsk
Kąpieliska
Bursztyn
GOKF
UBC
BIP
Menu
Kontakt
Robert Pytlos
koordynator ds. bursztynu

Wydział Promocji i Komunikacji
Społecznej Urzędu Miejskiego
w Gdańsku

tel. 58 323 6 576
e-mail: robert.pytlos@gdansk.gda.pl
Urząd Miejski w Gdańsku
ul. Nowe Ogrody 8/12
80-803 Gdańsk
Koordynator Prezydenta Gdańska ds. bursztynu

Robert Pytlos, odbierając srebrną odznakę Międzynarodowego Stowarzyszenia Bursztynników podkreślił, że praca ze środowiskiem bursztynniczym jest dla niego motywacją na całe życie

Robert Pytlos został koordynatorem prezydenta miasta Gdańska ds. bursztynu w lutym 2007 roku. W branży jubilersko-zegarmistrzowskiej działa od 13 lat. Zaczynał swoją działalność w Polskiej Agencji Informacyjnej, gdzie wspólnie z Wandą Gontarską organizował targi biżuterii i zegarków PAI TIME i redagował magazyn dla miłośników biżuterii, zegarków i sztuki zdobniczej "Złoto i Czas". W 2000 roku współtworzył warszawskie targi Złoto Srebro Czas. Do końca 2004 roku związany był   z Pracownią Sztuk Plastycznych. Wspólnie z Eugeniuszem Galimskim, prezesem PSP, po raz pierwszy w Polsce zorganizowali narodowe stoiska polskich jubilerów w Moskwie (2003) i podczas Targów Inhorgenta Europe w Monachium (2004). W 2005 roku został redaktorem naczelnym czasopisma "Polski Jubiler". Wspólnie z Cezarym Windorbskim, wydawcą pisma, przekształcili je z kwartalnika w dwumiesięcznik, a potem w miesięcznik. Podczas jego kadencji magazyn zyskał miano opiniotwórczego w środowisku. Robert Pytlos był także redaktorem katalogu "Bursztyn Bałtycki. Przegląd Rynku", który do dziś jest jedyną publikacją na rynku, podsumowującą działalność branży bursztynniczej w danym roku.

Zadania koordynatora ds. bursztynu

Robert Pytlos odpowiada za kreowanie i realizację polityki promocyjnej miasta związanej z projektem „Gdańsk- Światową Stolicą Bursztynu”. Opracowywanie krótko lub długoterminowych planów działań promocyjnych w ramach tego projektu oraz ich realizację i koordynowanie. Do jego zadań należy także realizacja wybranych projektów promujących Gdańsk jako Światową Stolicę Bursztynu oraz stały monitoring realizacji działań podejmowanych w tym zakresie przez inne podmioty. Koordynator także kreuje przedsięwzięcia  służące  budowaniu wizerunku Gdańska jako Światowej Stolicy Bursztynu poprzez udział  w targach, prezentacjach oraz innych wydarzeniach promocyjnych o charakterze turystycznym, kulturalnym i gospodarczym w kraju i za granicą, promuje atrakcje i produkty turystyczne Gdańska, związane z bursztynem, inicjuje i realizuje podróże studyjne dla dziennikarzy zagranicznych i polskich oraz „study tour” dla branży turystycznej. Robert Pytlos zajmuje się również przygotowywaniem i realizacją wydawnictw promocyjnych na temat Gdańska- Światowej Stolicy Bursztynu, współpracą z organami administracji rządowej i samorządowej, stowarzyszeniami
i organizacjami branżowymi, a także instytucjami społecznymi, kulturalnymi i naukowymi w celu podejmowania wspólnych przedsięwzięć promujących Gdańsk- Światową Stolicę Bursztynu i bursztyn jako kapitał regionu oraz nawiązywaniem i rozwijaniem kontaktów z gdańskimi bursztynnikami oraz monitorowaniem bieżących problemów nurtujących środowiska bursztynnicze. 

Fot. KP/J. Pinkas
rp

Data publikacji: 29.07.2008 09:06
Atrakcje turystyczne
Wsparcie ze strony miasta
Surowce - notowania online
Money.pl - Kliknij po więcej
Nazwa Jednostka Wartość [USD] Zmiana Ostatnia zmiana
Złoto uncja 1648,82 -1,10% [15:39]
Ropa brent baryłka 116,81 -1,75% [15:38]
Pallad uncja 749,90 -0,54% [15:38]
Platyna uncja 1706,25 -0,61% [15:38]
Srebro uncja 30,97 -1,30% [15:39]
Kursy walut
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
NBP 2018-08-14
USD 3,7768 -0,25%
EUR 4,3001 -0,22%
CHF 3,8027 -0,07%
GBP 4,8232 -0,14%
Wspierane przez Money.pl
Początkowo bursztyn był przedmiotem wymiany handlowej, w której pośrednikami byli Celtowie. Pierwsze zorganizowane wyprawy po elektron odbywały się w V w. p.n.e.. Nie docierały one jednak do wybrzeży Bałtyku dokonując transakcji z celtyckimi pośrednikami.

mapa

Dodaj do ulubionych ¤  Ustaw jako startową ¤  Napisz do nas ¤  Redakcja ¤ 
© Copyright Urząd Miejski w Gdańsku ¤ ul. Nowe Ogrody 8/12 ¤ 80-803 Gdańsk